Moudří vynikají, protože vidí sami sebe jako součást celku. Září, protože nechtejí oslnit. Dosahují skvělých věcí, protože nevyhledávají uznání. Jejich moudrost je obsažena v tom, jací jsou, ne v jejich názorech. Odmítají se přít, proto se nikdo nepře s nimi.

Kyusho

9. března 2012 v 12:54 |  bojové styly
Kyusho jutsu, dim mak, dim hsueh i atemi to vše jsou názvy pro stejnou věc, pro umění, které využívá aktivní body a energii pro účinnou sebeobranu. Je to zvláštní metoda ochrany v rámci bojových umění vhodná i pro jednotlivce bez předchozího speciálního tréninku. Umění kyusho přenáší silně paralyzující vliv na protivníka bez velké síly a je jednoduchou metodou, kterou se může v základech naučit každý.
Co nám metoda kyusho nabízí?
• Děti se mohou chránit proti dospělému útočníkovi a před těmi, kdo je chtějí unést.
• Ženy se mohou bránit před fyzicky silnějším útočníkem a nebýt sexuálně obtěžovány.
• Muži mohou zvládnout soupeře mnohem většího, silnějšího a agresivnějšího a chránit tak rodinu a své blízké.
• Každý, kdo dělá nějaké bojové umění, může svůj vlastní systém prohloubit o znalost vitálních bodů a být tak úspěšnější ve svém vlastním umění.

Kyusho jutsu pracuje s tím, že ukazuje, kde jsou nervy a další vitální místa snadno dostupná a jak ovlivňují lidský organismus. Na rozdíl od jiných metod sebeobrany, se útočí hlavně na vnější struktury těla, jako jsou svaly a kosti a obránce posílá správně vedeným úderem, kopem nebo tlakem zprávy nervovým systémem do mozku, aby došlo k dysfunkci svalů a fyzických funkcí. Použité metody mohou mít dokonce vliv na úroveň vědomí útočníka a tak i dítě, drobná žena nebo menší muž může způsobit útočníkovu neschopnost pohybu, zamezit dalšímu útoku nebo dokonce nastolit bezvědomí. Aby obraz čtenáře nebyl ovlivněn obavou ,že jde o nějaké hazardování s lidským tělem, je třeba upozornit na to, že novodobé kyusho obsahuje bezpečný program určený pro veřejnost .Obsahuje metody první pomoci, péče o tělesné funkce, znovu obnovení harmonie, masáže a léčebný program. Vzhledem k tomu, že se běžně pro sebeobranu učí hlavně jednoduché destruktivní techniky při kterých dochází ke zranění (zlomený nos, poškozené genitálie, vymknuté prsty atd.) je metoda kyusho bezpečnější. Z hlediska čistě pragmatického hodnocení účinnosti je kombinace kyusho a výše popsaných technik tím nejúčinnějším, co můžete z hlediska bojových umění znát. Metodu kultivace lidské energie nazýváme qi gong. Energie qi cirkuluje v prostoru a také v drahách, na kterých leží výše uvedené body. Je to originální čínská metoda, která má mnoho podob. Používá se pro zvýšení efektu dalších umění jakými jsou právě kyusho a masáž nebo pro autogenní péči praktika o své vlastní zdraví. Je to metoda velmi stará a patří k nejpropracovanějším na světě. Cvičí se v Číně ve většině škol bojových umění, v institutech tradiční čínské medicíny, v taoistických klášterech a také v parcích a zahradách pro zdraví, krásu a vitalitu. Nedílnou součástí naší praxe je i studium taoistických umění jako jsou tradiční čínská medicína, feng shuei, astrologie apod. K tomuto účelu najdete na tomto webu odkaz s názvem tao academy a tam se také dozvíte více. Praktikujeme také bojová umění a studujeme specifické bezkontaktní metody boje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 phinizy phinizy | Web | 17. června 2015 v 18:56 | Reagovat

Větší b takových příspěvků na blogu. :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama