Moudří vynikají, protože vidí sami sebe jako součást celku. Září, protože nechtejí oslnit. Dosahují skvělých věcí, protože nevyhledávají uznání. Jejich moudrost je obsažena v tom, jací jsou, ne v jejich názorech. Odmítají se přít, proto se nikdo nepře s nimi.

Krabi krabong

9. března 2012 v 13:16 |  bojové styly
Krabi krabong je ozbrojené bojové umění pocházející z Thajska. Je velmi podobné jihovýchodním bojovým stylům jako je filipínsko indonésko malajský Silat, barmský Banshay a kambodžský Bokator. Královská garda krále Ramy IX se považuje za skupinu velmi dobře vycvičených bojovníků krabi krabongu.
Jméno tohoto stylu odkazuje na jeho dvě hlavní zbraně (zakřivený meč - krabi a tyč - krabong). Běžně se využívá dvou párových mečů. Neozbrojená forma krabi krabongu využívá kopů, tlakových bodů, zámků, úchopů a hodů. Krabi krabong byl vyvinut starodávnou Siamskou armádou k zápasení na bojišti. Může být použito ve spojení s muay boran. Ale není jisté, zda byly tyto dva styly vyvinuty dohromady nebo zvlášť. Mnoho z technik, postojů, zbraní a hodů z krabi krabongu jsou podobné těm v jujutsu a mnohým jiným
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirek Mirek | Web | 29. července 2012 v 15:46 | Reagovat

Hezký blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama