Moudří vynikají, protože vidí sami sebe jako součást celku. Září, protože nechtejí oslnit. Dosahují skvělých věcí, protože nevyhledávají uznání. Jejich moudrost je obsažena v tom, jací jsou, ne v jejich názorech. Odmítají se přít, proto se nikdo nepře s nimi.

Keysi Fighting Method (KFM)

9. března 2012 v 21:01 |  bojové styly
Justo se narodil do starobylého španělského cikánského rodu a vyrůstal ve starém Španělsku ve rvačkách již od velmi mladého věku. "Město, kde jsem vyrůstal, bylo velmi deprimujícím místem k životu", říká Justo. "Musel jsem se naučit jak bojovat anebo nést následky". Již ve věku 10 let viděl Justo mnoho špatných věcí a díky tomu si uvědomil, že musí udělat maximum, aby neskončil podobně.
V deseti letech utekl z domova a strávil 3 roky v klášteře, kde mu byla poskytnuto základní vzdělání a poté po dovršení svých čtrnáctých narozenin začal pracovat v dolech. "Rval jsem se prakticky denně", říká Justo "jelikož doly byly plné kriminálníků, kteří sem byli posláni na výkon trestu. "Tihle muži neměli co ztratit a rvačky byly jejich jedinou možností jak se odreagovat." Právě zde začala vznikat metoda boje, později známá jako KFM. "Vždycky jsem bojoval do posledního dechu. V mé nátuře není stát se obětí, prohrávat, proto jsem bojoval se vším, co jsem měl po ruce, abych přežil boj. Tohle byla asi nejbrutálnější část mého života, kdy jsem ztratil mnoho ze svých dobrých přátel."
V dole strávil Justo 6 let, než se stala nehoda, při které jej to zavalilo spolu s dalšími horníky. "Vzpomínám si na hrozný rachot a další věc, kterou si pamatuji je absolutní temnota. Snažil jsem se najít další mé kamarády, ale většinou jsem cítil jen nehybná těla. Ležel jsem v zavaleném tunelu, půl kilometru pod povrchem v absolutní tmě a říkal jsem si, že tady skončím, že tu zůstanu. Tehdy jsem to ještě netušil, ale byl jsem jediný, kdo zával přežil. Po čtyřech dnech mě vytáhli záchranáři."

To byl pro Justa moment, kdy si uvědomil, že příště by tam již mohl skutečně zůstat jako jeho kamarádi. Dal výpověď a nechal se rekrutovat do armády. Postupně se dostal až do speciální jednotky španělské armády, kde strávil dalších několik let. Uvědomil si však, že ani toto není to, čemu by se rád věnoval po zbytek svého života a proto z jednotky odešel.
Po odchodu z armády začal Justo studovat bojová umění a dosáhl v nich i instruktorský nebo mistrovský stupeň nicméně velice často viděl, že většina instruktorů nebo mistrů v tom kterém bojovém umění či systému se fakticky nikdy nedostala do reálného střetu na ulici a přesto zasvěceně hovořili o tom, jak to na ulici probíhá a jak se proti útokům bránit. Proto se rozhodl vytvořit vlastní metodu, která odráží jeho vlastní zkušenosti z ulice a kterou později pojmenoval Keysi Fighting Metod (Keysi je přezdívka, kterou Justo získal v dětství).
Později se setkal v Anglii s Andy Normanem, se kterým dále rozpracovali tento koncept boje. Andy Norman se narodil v roce 1965 v hrabství Yorkshire. Své dětství strávil na ulici, kde také získal první zkušenosti ze rvaček, které byly více než časté. Právě v té době se začal více zajímat o všechny aspekty boje, včetně těch duševních (příprava na boj, apod.)
Štěstěna tomu chtěla, aby se Justo a Andy setkali a jelikož zjistili, že mají společný zájem a pohled na to, jak by měl boj vypadat, rozhodli se dále pokračovat spolu v tvorbě a následné propagaci této metody boje.
V současné době již jsou kluby KFM kromě Španělska a Anglie také například v Austrálii, Německu, Irsku, Itálii, Norsku a samozřejmě i v USA. V současné době se již pracuje na tom, aby vznikl klub KFM i v České republice - skupinka odhodlaných studentů pravidelně dojíždí již více jak dva roky na semináře, ale i soukromé hodiny, aby dosáhli instruktorského stupně a mohli zde nabídnout pro případné zájemce pravidelnou výuku KFM.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza Tereza | Web | 27. července 2012 v 19:19 | Reagovat

Pěknej blog, zase někdy kouknu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama