Moudří vynikají, protože vidí sami sebe jako součást celku. Září, protože nechtejí oslnit. Dosahují skvělých věcí, protože nevyhledávají uznání. Jejich moudrost je obsažena v tom, jací jsou, ne v jejich názorech. Odmítají se přít, proto se nikdo nepře s nimi.

Salsa

8. srpna 2011 v 18:31 |  taneční styly
Co je salsa

Salsa je temperamentní a podmanivý tanec s atraktivními figurami, který se těší stále větší oblibě i u nás. Tanec, u kterého můžete zažít volnost pohybu a hravou improvizaci.

Do vývoje salsy zasáhlo v její bohaté historii mnoho aspektů a stále prochází vývojem. Ale lze s určitostí mluvit o dvou kulturách, které stály u zrodu salsy. A to Kuba a Portoriko. Odtud se rozšířila po celé Americe a dále do Evropy.

Kromě afrokubánských prvků je Latinská Amerika plná bohatých a nápaditých rytmů, které pomohly formovat salsu do dnešní podoby jako jsou např. plena (Puerto Rico), cumbia (Kolumbie), merengue (Dominikánská Rep.) a další. Za hudební páteř salsy je však považován kubánský Son.

Salsa pak v překladu ze španělštiny znamená "pikantní omáčka" a tento název ji opravdu vystihuje. Stejně jako v hudbě najdeme i v tanci celou řadu stylů a variant, dle místa jejich vzniku např.: kolumbijská, LA a New York styl, a mnoho dalších.

Díky této směsici stylů v ní každý nalézá něco zajímavého. Salsa se postupem času stala velmi oblíbeným a kosmopolitním klubovým tancem, který má mnoho příznivců po celém světě.

CASINO RUEDA

je úchvatný a velice zábavný způsob jak si s přáteli zatančit. Tento taneční styl vychází ze stylu kubánské salsy. Jedná se o skupinový tanec, při kterém jsou páry orientovány do společného kruhu a neustále si vyměňují partnerky. Nejdůležitější roli zde zastává "hlasatel" (většinou nejzkušenější tanečník), jenž hlásí názvy figur, které mají ostatní páry tančit a vytváří tak choreografii. Podstatné je udržet kontakt nejen s partnerem/partnerkou, ale i ostatními páry a snaha o udržení společného kruhu. Ideálním počtem je 3-6 párů.

Imrovizace, svoboda a rytmus dělá ze salsy tu pravou zábavu. Tanec doplněný špetkou smyslnosti a okořeněný dávkou neočekávaného dobrodružství. Tím se z vaší salsy stane ten jedinečný taneční zážitek. Neméně důležité je poskytnout vedením po parketě ženě pocit jistoty a bezpečí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama