Moudří vynikají, protože vidí sami sebe jako součást celku. Září, protože nechtejí oslnit. Dosahují skvělých věcí, protože nevyhledávají uznání. Jejich moudrost je obsažena v tom, jací jsou, ne v jejich názorech. Odmítají se přít, proto se nikdo nepře s nimi.

Break dance

19. dubna 2011 v 19:35 |  taneční styly
Break dance se skládá z následujících tanečních prvků:

Toprock - základní krok prováděný na nohách. Každý tanečník má svůj styl.

Uprock - krok používaný při náznaku souboje, vypadá jako akční scéna z kung-fu filmu.

Footwork - tanečník je na všech čtyřech a dělá různé prvky na zemi.
Freezes - různá zastavení v krkolomných pozicích. Většinou se dotýkají země pouze ruce.
Power moves - nejznámější projev breakingu. Zahrnuje veškeré točivé pohyby, vzdáleně vypadající jako gymnastiky, ale jejich původ je velmi rozmanitý - například točení na hlavě, vrtulník, želva, vzdušná kola, air tracky atd.
Acrobatics - akrobacie velice podobná jako ji známe z gymnastiky, nedbá ale na přesnost, spíš na design a "nejvychytanější" prvky.
Každý tanečník nebo tanečnice má vlastní styl a vlastní taneční prvky. Vymýšlení nových prvků vyžaduje značnou dávku fantazie a kreativity, což je jakousi "výzvou" pro každého tanečníka. Originalita je jedním ze základních rysů špičkového tanečníka.Každý tanečník musí mít dobré držení těla.
Často je také s breakdance spojováno přehnané nebezpečí, ale zkušení tanečníci potvrzují, že ke zranění dochází výjimečně a většinou z nedbalosti. Například bojové sporty na tom jsou v tomto ohledu rizikovější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama