Moudří vynikají, protože vidí sami sebe jako součást celku. Září, protože nechtejí oslnit. Dosahují skvělých věcí, protože nevyhledávají uznání. Jejich moudrost je obsažena v tom, jací jsou, ne v jejich názorech. Odmítají se přít, proto se nikdo nepře s nimi.

Popping

5. ledna 2011 v 19:43 |  taneční styly
Popping je funky
tanec a streetový taneční styl založený na technice rychlé kontrakce a uvolnění svalů, který vypadá jako křečovitý a čistý pohyb, nazývaný pop nebo hit. Tyto pohyby je nutné provádět plynule do rytmu písničky v kombinaci s různými pohyby a pozicemi. Tanečníky označujeme jakopoppers.
Je všeobeně mytizováno, že tanec vznikl ve Fresno, California
v 70. letech, inspirované hlavně lockingem.
Jako ostatní streetové styly, popping je často předváděn v battlech, kde se tanečník snaží předvést před davem to nejlepší, co umí. Hodnotí se neomezená improvizace a pohyby, které jsou málo viděny na soutěžích a představeních. Nejdůležitějším kritériem je charakter tanečníka a jeho úkolem je bavit publikum.
Popping přebírá některé prvky z tanečních stylů jako je breakdance, electric boogaloo, Robot dance, King Tut apod. 
Motiv detailu novinky
Historie
Základním prvkem poppingu je fresno, který okolo let 1975-1976 vymyslel sám jeho zakladatel Sam Boogaloo Solomon. Tento prvek se provádí současnou kontrakcí tricepsu a stehenního svalu na jedné polovině těla. Fresno se postupně rozvíjelo a dnes je známé jako popping a boogaloo, zprvu inspirované průkopníky locking, známé jako The Lockers Boogaloo. Pokaždé když Boogaloo Sam zatnul sval, vyslovil "pop", proto popping.
Jiný, velmi blízký a známý styl jako je robot je znám už daleko dřív než popping. Cituji Electric Boogaloos: "Právě když Sam Solomon vytvářel popping a boogaloo, ostatní tanečníci vytvářeli a trénovali svůj jedinečný osobitý styl, v dobách, kdy různá území měla vlastní místní styl, každý s dlouhou historií. Některá místa jako je Oakland, Sacramento a San Francisco."

Techniky
Mezi základní techniky poppingu patří:
vymršťování a cukání (rameny, lokty, dlaněmi, pánví, koleny ...)
vlnění (waving) - tělem jakoby putuje vlna elektrického proudu, vždy se vymrští část těla na které se vlna nachází
ticking - pohyby nejsou prováděnny plynule, ale cuknutím - přechodem do další pozice - a znovu cuknutím (ručička analogových hodin)
floating (plování) - přemísťování jednim směrem, kdy z pohledu diváka se přemísťuje směrem opačným - moonwalk (měsiční chůze), sidewalk aj.
liquid dancing - tekuté tancování - tanečník dělá plynulé pohyby, po zastavení zůstanou části těla rozhoupané, efekt gumového těla


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama