Moudří vynikají, protože vidí sami sebe jako součást celku. Září, protože nechtejí oslnit. Dosahují skvělých věcí, protože nevyhledávají uznání. Jejich moudrost je obsažena v tom, jací jsou, ne v jejich názorech. Odmítají se přít, proto se nikdo nepře s nimi.

popin

11. ledna 2011 v 18:58 |  taneční styly
Popping je založený na technice rychlých kontrakcí a uvolnění svalů, aby způsobila trhnutí v tanečníkově těle, nazývaný pop anebo hit. Každý takový hit neboli "úder" by měl být dokonale sesynchronizován s rytmem a beatem v hudbě. Tento styl dostal pojmenování podle toho, když ho Boogaloo Sam (Sam Solomon) předváděl, zvyknul si při tancování říkat "pop, pop, pop,…". Popping je taky používán jako široký pojem, který zastřešuje širokou škálu dalších blízkých tanečních stylů, jako je strobing, liquid, himation nebo waving, které se často používají s poppinem, aby dotvořily taneční projev.
Ve všech těchto "podstylech" se proto divákovi může zdát, že jeho tělo dělá pop. Rozdíl mezi jednotlivými podžánry je, jak přehnaný pop je. V "liquid" připomínají pohyby těla vodu. Tady je poppin tak uhlazený, že o poppine jako takovým už nemůžeme mluvit. Připomíná tekutinu. Opakem je strobing, nebo roboting. "Strobing" je taneční technika, která dodává pocit, že se tanečník pohybuje v strobo světlu. Podstatou je, vzít jakýkoliv taneční prvek a provést ho pomocí rychlých a krátkých "stop-and-go" pohybů. "Roboting" už podle názvu značí, že se tančí jako robot. Pohyby jsou statické, náhlé a trhavé. Někdy se předpokládá, že roboting vznikl z poppinu, ale tancování robota existovalo před poppinom. Vzniknul kolem konce 60tých let a byl vytvořen Charlesem "Robot" Washingtonem, před tím než byla skupina The Lockers vůbec založena.
Popping jako široký pojem, dále zahrnuje styly jako gliding, floating, and sliding(příkladem je moonwalk), které jsou dělané převážně spodní částí těla, nohami. Jestli se to dělá správně, tak tanečník vypadá, jako kdyby klouzal po podlaze jako na ledě. Dva podstyly, které se vyvinuly od glidingu jsou turfing z Oaklandu, CA a jookingu Memphis, TN. Základní rozdíl mezi nimi je, že u turfingu se kloužete na patě a u jookingu se kloužete pomocí špiček. Opakem "glidu" je tutting, kde je zakomponovaná vrchní část těla, která používá ruce, prsty a zapěstí, aby tvořily pravé úhly a geometrické kostky. Pohyby jsou složité a často používají pravého úhlu. Když se tutting dělá správně, tak to vypadá na způsob starověkého Egypta. Mnohé z těchto vzpomenutých technik (animation, strobing, waving, tutting, etc.) nemůžou být vystopovány a přiřazeny ke konkrétním osobám nebo skupinám jako zakladatelům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 s-andre s-andre | Web | 28. ledna 2011 v 13:00 | Reagovat

Hele bezva tance ale mohl by jsi sem vložit i tvé vystoupení které bylo super a zvýšit navštěvovanost tvého webu andré

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama