Moudří vynikají, protože vidí sami sebe jako součást celku. Září, protože nechtejí oslnit. Dosahují skvělých věcí, protože nevyhledávají uznání. Jejich moudrost je obsažena v tom, jací jsou, ne v jejich názorech. Odmítají se přít, proto se nikdo nepře s nimi.

ZUMBA

18. listopadu 2010 v 16:06 |  taneční styly
ZUMBA je fitness program v rytmu latinsko-americké hudby, který kombinuje prvky aerobicu a tance. 

 HISTORIE ZUMBY:

     Zumba vznikla v polovině 90-tých let v Columbii v Jižní Americe, kdy si  Alberto Perez alias Beto zapomněl hudbu na svou hodinu aerobicu. Jediné co měl u sebe byly kazety s latinsko-americkou hudbou.Celou hodinu improvizoval v rytmu salsy a merengue. Hodina s novými tanečními prvky měla velký úspěch a tak se zrodil nový fitness program - Zumba.

     Po velkém úspěchu v Columbii, představil Beto v roce 1999 Zumbu v USA. Zde se k němu přidali dva podnikatelé, Alberto Perlman and Alberto Aghion , a společně založili společnost 'Zumba Fitness, LLC' jejímž cílem bylo představit ZUMBU po celém světě. Od té doby se stala ZUMBA nejrozšířenějším fitness programem nejen v USA. V současné době je víc jak v 30 zemích
     Ve španělském slangu slovo "zumbare" znamená "rychle se hýbat, bavit se, nebo pozvat někoho na party". A přešně taková je filosofie Zumby, nepřipadáte si jako v tělocvičně, nepočítáte, kolik ještě kterého cviku musíte udělat a dokonce si můžete přidávat i své vlastní prvky. Zkrátka se bavíte a s úsměvem si užíváte na taneční party. Přitom však velmi účinně cvičíte a spalujete spousty kalorií. V hodinách Zumby se kombinují rychlé a pomalé rytmy, čímž dochází k efektivnímu spalování tuků a tvarování postavy. Zapojíte celý svalový korpus, především pak nohy, břicho a hýždě.
     Rozhodně nemusíte být žádným tanečníkem, protože Zumbu zvládne každý. Začíná se jednoduchými kroky a postupem času se přidávají trochu náročnější kombinace. Všechny taneční kroky jsou ale i tak oproti běžné podobně zjednodušené. Při Zumbě se vůbec nepočítá, tančí se zcela podle rytmu hudby.

     Zumba je vhodná pro všechny věkové kategorie.
     Cílem Zumby je ukázat lidem, že hubnout lze zábavnou cestou.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 s-andre s-andre | Web | 21. listopadu 2010 v 14:17 | Reagovat

Máš nádherné stránečky a ráda sem zavítám.

2 ladanovotny ladanovotny | 24. listopadu 2010 v 17:05 | Reagovat

haha

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama